Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy – podstawowe informacje

Kredyt gotówkowy to jeden z popularniejszych produktów finansowych, który udzielany jest przez instytucje bankowe. Pozyskaną dzięki niemu kwotę możesz przeznaczyć na dowolny cel. Niektóre banki wymagają od swojego potencjalnego klienta, by określił, na co konkretnie chce przeznaczyć zaciągniętą sumę.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy? Bez problemu zostanie on udzielony osobie, która ma możliwość okazania źródła stałego dochodu. Bank wypłaca kredyt pod postacią środków pieniężnych – bez względu na to, czy wypłacane są w sposób fizyczny, czy przekazywane na rachunek bankowy.

Istnieją trzy rodzaje kredytu gotówkowego, z którymi możesz się zetknąć. Są to:

  • kredyt konsumpcyjny – jak sama nazwa wskazuje, pozyskane przez niego środki finansowe przeznaczone są na zakup dóbr konsumpcyjnych;
  • kredyt w ROR – umożliwia wypłacenie większej ilości pieniędzy z Twojego rachunku bankowego, niż sugeruje kwota dostępnych środków. To odnawialny rodzaj kredytu, a każda dokonana wpłata zmniejsza Twoje zadłużenie. Natomiast kolejny limit znowu może być wykorzystany;
  • kredyt na karcie kredytowej – przeważnie jest wyżej oprocentowany i funkcjonuje na podobnych zasadach, co kredyt odnawialny.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego wymagane jest przez większość banków. Z reguły instytucje finansowe przygotowują dla klienta specjalne oświadczenie, które dotyczy dobrowolnego poddania się egzekucji.

Inne banki wymagają od kredytobiorcy wykupienia ubezpieczenia spłaty kredytu. Zdecydowanie rzadziej zdarza się, że instytucje finansowe oczekują, by klient miał poręczyciela lub zabezpieczenia w formie weksla in blanco, lub blokady środków pieniężnych na rachunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *